Dieta to styl życia

zdrowa dieta

Jesz tak, jak żyjesz

Wielu z nas poszukując bezskutecznie diety cud, nie zdaje sobie sprawy, że dieta jest integralnym składnikiem naszego holistycznego, czyli całościowego stylu życia. Jemy tak, jak żyjemy. Twierdzenie to działa także w drugą stronę: żyjemy tak, jak jemy. Jeśli więc zależy nam na diecie regulującej stan naszego zdrowia lub redukującej zbędne kilogramy, nie ma innego wyjścia niż świadoma i pełna zmiana codziennych nawyków.

Idź na jogę, rzucisz śmieciowe jedzenie!

Początkujący jogini zauważają, że nagle przestaje im być potrzebne do szczęścia śmieciowe jedzenie. Bez wysiłku i od zaraz rzucają oni kebaby, frytki i słodkie desery z lukrem czekoladowym. To właśnie jeden z koronnych przykładów, jak bardzo styl naszego życia wpływa na nasze nawyki żywieniowe. Podobne obserwacje wypowiadają osoby, które zaczęły regularnie biegać albo wyprowadziły się do czystych ekologicznie okolic. Nawyki w naszym życiu łączą się w wielką sieć i kiedy zmienimy jeden z nich, łatwiej nam także ruszyć inne schematy ku pozytywnym zmianom. Dieta sałatkowa stosowana regularnie obniża na przykład zapotrzebowanie na słodycze, gdyż zawarte w zielonych warzywach mikroelementy uszczelniają ścianki jelit oraz wypełniają błonnikiem ich wnętrze. W efekcie potrzeba przegryzienia czymś słodkim znika.

Pij wodę, nie będziesz przysypiać przy komputerze!

Stosowanie w codziennej diecie przynajmniej dwóch litrów naturalnej, źródlanej lub wysoko mineralizowanej wody niegazowanej działa na nasz organizm oczyszczająco i pobudzająco jednocześnie. Trzymając się ściśle zasady takiego nawadniania organizmu już po kilku dniach odkrywamy, że nie potrzeba nam przy pracy biurowej jeszcze jednej, poobiedniej filiżanki kawy. To nasz oczyszczony organizm aktywizuje zasoby ukrytej energii i pracuje ze zwielokrotnioną mocą bez sztucznych dopalaczy. Co więcej: usunięcie z diety czarnej herbaty i zastąpienie jej białą daje efekt widocznego oczyszczenia cery już po trzech tygodniach. Jak widać więc wystarczy kilka nawyków żywieniowych, aby widocznie poprawić jakość naszego życia na co dzień.

Nieco więcej o szeroko pojętej filozofii zdrowia znajdziesz na stronie BezChemii.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s